Kelkit’imizin düşman işgalinden kurtuluşunun 104. yılını gurur ve onurla hep birlikte kutluyoruz. Ülkemizi düşmanlardan temizleyerek bizlere emanet eden kahraman ecdadımızı, bu önemli gün vesilesiyle rahmetle, minnetle ve hayırla yâd ediyorum.

             Milletimizin bağımsızlık aşkı, bundan tam 104 yıl önce 17 Şubat 1918 tarihinde Kelkit’imizde tezahür etmiştir. Milletimizin özgürlüğünden asla vazgeçmeyeceği bir kez daha tüm dünyaya gösterilmiştir.

            Kelkit’imiz işgalcilerden temizlenmiş, bu büyük mücadelede hemşehrilerimiz üzerine düşen görevi layıkıyla yerine getirmiştir. Kahraman ecdadımızın bizlere emaneti olan bu vatan toprakları üzerinde; şehitlerimizin asil kanlarıyla sulamadığı bir karış dahi yoktur. Tarihimiz, bizim kahraman atalarımızın emanetlerine sıkı sıkıya bağlı olmamızı, vatanımızın birlik ve bütünlüğünü korumak için her alanda hiç durmadan çalışmamız gerektiğini bize hatırlatmaktadır. Geçmişini bilmeyen milletler başka milletlerin kölesi olmaya mahkûmdurlar. Hiç şüphesiz ki yarınlara umutla bakarken, dünyaya öncü ve örnek bir Türkiye ve modern bir Kelkit için çabalarken; geçmişimizden güç almaya devam edeceğiz.

            Bu duygu ve düşüncelerle Kelkit’imizin düşman işgalinden kurtuluşunun 104. yılını kutluyor, kahraman şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, bütün hemşehrilerimin kurtuluş gününü kutluyorum.

Meclis Kararları

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı   7  1   4  T.C. GÜMÜŞHANE VALİLİĞİ     9  

 


    11   5   6 www.gumushaneekspres.com


 

JSN Decor is designed by JoomlaShine.com