Atölye tipi sanayi de oldukça gelişmiştir Kelkit'te. Atölye tipi sanayi alanında ilçedeki kereste ve marangoz atölyeleri, kum ve tas ocakları, büz, parke ve bordür taşı imalathaneleri ve oto tamircileri önemli yer tutar.

Bunun yanında Kosmasat deresi yanında 212 dükkân kapasiteli Kelkit Küçük Sanayi Sitesi, ilçenin sanayi ağırlıklı faaliyetlerinin odağıdır.

Ucuz işgücü ve kalkınmakta öncelikli yörelere uygulanan yatırım tevsikinden yararlanma düşüncesi, ilçede özel sektör yatırımlarının önünü açması gereken bir düşünce olmasına karşılık, beklenilen özel sektör yatımları ne yazık ki gerçekleşememiş.

Cumartesi günleri ilçe merkezinde kurulan pazarda ilçe halkı her türlü alışverişini yapmakta.

Bu günlerde çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak üzere köylerden gelen yoğun bir nüfus hareketliliği gözlenmekte Kelkit'te.

Köylerden her gün minibüslerle gelen insanlar, perakende ticareti canlandırmakta ve önemli bir ticari sirkülasyon oluşturmakta. Ticari işyerlerinin çoğunluğu Aydın Doğan Caddesi ve Cumhuriyet Caddesi üzerinde konuşlanmış.

Kelkit'in kara elması taşkömürü de bölgede oldukça ilgi görmekte. Daha çok Gümüşgöze beldesinde metrelerce yerin altından bin bir güçlükle çıkartılan Kelkit kömürü, iç piyasanın arzına sunulmaktadır.

Kelkit Platformu sadece Kelkit'in değil bütün bir Kelkit Havzasının kalkınmasını amaçlayan büyük bir resmi sivil organizasyon Kelkit Havzasında yer alan ilçeler her sene Taksim alanında bir takim etkinlikler düzenliyor, Kelkit Havzasının gelişimi için ortak kararlar alıyorlar. Çekül Vakfının da büyük bir gayretle omuz verdiği Kelkit Platformu, bölgenin sürdürülebilir kalkınmasını hedeflemektedir.

 

 

JSN Decor is designed by JoomlaShine.com